Vyhledávání

EN

Nadpis filmového místa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip

Středočeský kraj

Ve Středočeském kraji najdete nepřeberné možnosti pro realizaci fotogenických a jedinečných snímků, a to nejen kvůli historicky cenným památkám, ale i několika chráněným krajinným oblastem, které nabízí úchvatnou přírodu. 

Největší koncentrací památek se vyznačuje město Kutná Hora s chrámem sv. Barbory, Vlašským dvorem, Hrádkem se stříbrnými doly, kostnicí a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci, která byla zapsána do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Na tomto seznamu je zapsán také středočeský park Průhonice, který patří mezi nejrozsáhlejší parky v České republice a turisticky nejnavštěvovanější místa v okolí Prahy.

Na českém seznamu městských památkových rezervací středních Čech kromě Kutné Hory figuruje také město Kolín, ale městských památkových zón a národních kulturních památek jsou v kraji desítky. Nejproslulejšími hrady jsou Karlštejn a Točník na Berounsku, Křivoklát na Rakovnicku, Český Šternberk na Benešovsku nebo Kokořín na Mělnicku. Nejzajímavějšími zříceninami jsou Žebrák na Berounsku nebo Okoř v okrese Praha-západ. Mezi nejvýznamnější zámky patří Konopiště na Benešovsku, Žleby a Kačina na Kutnohorsku, Loučeň na Nymbursku, Lány na Rakovnicku nebo zámky Mělník a Nelahozeves na Mělnicku. Jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách je Svatá Hora na Příbramsku.

Díky unikátní přírodní scenérii, majestátním hradům a zámkům, historickým městům nebo technickým památkám se četná místa stávají jedinečnou kulisou světových i českých snímků. 

stredocesky kraj logo, obrázek se otevře v novém okně                SCCR logo CZ cmyk, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 9.11.2018 10:28:50 | přečteno 4665x | ernest
 
 
 
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


Partneři

logo 04logo 02 logo 03 logo 01
 

Kontakty

Filmová kancelář střední čechy
Central Bohemia Film Office
Husova 156/21, 110 00, Praha 1 Staré Město


 
load