Film Stínohra se natáčel i na Berounsku

Letos v dubnu měl premiéru depresivní kriminální příběh Stínohra – příběh lidí, kteří dělají chyby, ale dokáží za ně převzít zodpovědnost. Thriller režiséra Petra Bebjaka se natáčel mimo jiné v lomu Kosov u Berouna, v Králově Dvoře a na Kladně. 

Nejdůležitějším tématem filmu je konflikt mezi institucionální spravedlností a tou subjektivně nastavenou. Zároveň je snímek vizuálně silným zážitkem a čiší z něj syrovost, hmatatelnost i jistá zemitost. 

Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka – čtyřicetiletý záchranář z malého města, který právě opustil manželku Evu, která se v okamžiku rozchodu stala tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází v místním boxerském klubu. V případu Evy Kavkové zatím vyvstává řada podivných okolností. Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Obava z toho, že by vrah nakonec mohl trestu uniknout, jej však přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem.