Děti Nagana 22. 2. v kině!

Symbolicky na den přesně 25 let od slavného hokejového finále v Naganu vstupuje do kin film Děti Nagana. Snímek scénáristy a režiséra Dana Pánka je plný hokeje a plnění cílů, ale i kamarádství, lásky a rodičovství.

Symbolická je i stopáž: nový rodinný snímek natáčený ve středních Čechách má přesně 98 minut. Diváky přenese do roku 1998, kdy čeští hokejisté slavili velkolepé vítězství na olympijském turnaji století v Naganu. Hokejová horečka, kdy každý chtěl být jako Hašek nebo Jágr, přepadla i snílka Dominika a partu jeho kamarádů ze školy. Hynek Čermák pak celou partu kluků povede do důležitého hokejového zápasu proti rivalům z vedlejší vesnice. Hrát se bude o vítězství, respekt a taky o první pusu a srdce nejlepší holky ze třídy. 

Film je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám. Zároveň předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a že děti je potřeba ve snech i v pohybu podporovat.  

Dan Pánek vyrůstal ve středočeských Pečkách, kde se také v loňském roce několik filmových scén natáčelo. Na plátně se objeví místní základní škola, Masarykovo náměstí, Třída Jana Švermy i ulice K. H. Borovského. Kromě toho si filmaři ve středních Čechách jako další lokace vybrali nedalekou Kutnou Horu, Malešov a Chlístovice. 

Dospělé role hrají Hynek Čermák, Klára Issová, Pavel Batěk, Otakar Brousek, Taťjana Medvecká, Štěpánka Fingerhutová nebo Simona Babčáková. Hlavní postavu ztvárňuje Tom Brenton, v dalších rolích se představí Johanka Racková či Fabian Šetlík. Roli ve filmu má i hokejová ikona Dominik Hašek.